Malina - Computer science & Fishing
|STRONA GŁÓWNA |AUTOR |INFORMATYKA |WĘDKARSTWO
 
KATALOG
STRONA GŁÓWNA
AUTOR
INFORMATYKA
WĘDKARSTWO
ROZRYWKA
MUZYKA
FORUM DYSKUSYJNE
CZAT TOWARZYSKI
ON LINE
LINKI
KONTAKT
 
  TAKTYKA ŁOWIENIA - opis gatunku

Karp - jest rybą rzeczną. Jednym z naturalnych, pierwotnych siedlisk tych ryb jest dorzecze Dunaju, gdzie do dziś żyją i rozmnażają się w naturalny sposób dzikie karpie, więcej...

Lin - nie sposób pomylić lina z żadnym innym gatunkiem żyjącym w naszych wodach. Jest obok karasia i wzdręgi najpiękniejszą rybą spokojnego żeru, więcej...

Szczupak - obecnie w naszych wyeksploatowanych wodach szczupaki ponad 20-kilogramowe przeszły już do legendy, więcej...

Amur biały - w ciepłej wodzie amur może zjeść dziennie tyle roślin ile sam waży! Amura sprowadzono do Polski w latach 70-tych. Obecność amurów w zbiorniku wodnym przyspiesza eutrofizację wody. Amury są rzecz jasna, atrakcyjnym obiektem połowów wędkarskich, ale ich obecność ma sens jedynie w wodach sztucznych.

Jaź - w rzekach jazie dorastają do znacznych rozmiarów - nawet do 5 kg i 80 cm długości, ale już ryby ponad 2-kilogramowe zalicza się do okazów.

Kleń - nawet w tej samej rzece łowi się klenie, które różnią się barwą płetw,kształtem i odcieniem łusek. Ryba ta jest wodnym kameleonem, który upodabnia się do tła, a także do ryb pokrewnych gatunków.

Leszcz - kilkukilogramowy leszcz zbliżony wielkością do małej miednicy jest nie tylko cennym trofeum, lecz także poszukiwanym przysmakiem, o którym nikt nie śmie powiedzieć, że suchy lub ościsty.

Miętus - jest jedyną w naszych wodach śródlądowych rybą z rodziny dorszowatych. Widoczną oznaką przynależności do tej rodziny jest pojedynczy wąs wyrastający z jego podbrudka.

Sandacz - W dobrym sandaczowym łowisku ryba 4-5 kilogramowa nie zalicza się jeszcze do okazów. Cennym, bo dużo rzadszym, trofeum są ryby 8-10 kilogramowe.
Karp 10.20kg
Szczupak 8.5kgAmur 8kg
Szczupak
Leszcze, krąpie i sandacz